Občas se objeví někdo, kdo tvrdí, že byl v MLM systému neúspěšný.
Tvrdí, že jsou takové systémy nefunkční a nestojí za to jim věnovat čas
a úsilí. Je tomu ale skutečně tak, nebo jen  někteří zcela logicky selhávají v systému,
který stojí na svobodných principech?

MLM systémy přinášejí příležitosti pro ty, kteří
jsou ochotni začít vést sami sebe

Jedním z klíčových faktorů, ve kterých se MLM systém liší od klasického zaměstnání, je jeho přímá návaznost na naše činy. Výsledky naší práce se ukazují velice rychle a zřetelně. Vytváříme si vlastní plán, který se naplňujeme a děláme mnohá rozhodnutí. V běžném zaměstnání jsme se to ale naučili jinak. Očekáváme, že nám někdo řekne, co máme dělat a výsledky buď nevidíme, nebo jsou od nás tak vzdálené a ovlivněné tolika dalšími lidmi a okolnostmi, že o nich nad rámec své role nepřemýšlíme. Takový přístup ale v MLM pochopitelně selhává.

MLM není jako klasické zaměstnání

Pokud se v zaměstnání dostaneme do situace, že něco nefunguje tak jak má, není často potíž u nás, ale v aktivitě někoho jiného nebo špatně nastaveným systémem.
Máte potom jen omezené možnosti řešení. Jestliže by nějaká chyba přece jen byla u nás, máme nadřízeného, který ji odhalí a pomůže vyřešit.

Pokud se někdo zvyklý na tento systém dostane v MLM do situace, že něco nefunguje, automaticky začne předpokládat, že je něco kolem něj špatně a nic s tím nenadělá. Neměl jako zaměstnanec potřebu být sám sobě manažerem, analyzovat své kroky a vést se k potřebnému cíli. Namísto toho, aby změnil své myšlení a přístup, usoudí, že MLM nefunguje, protože vykazuje všechny znaky toho, že něco nefunguje. V tomto případě obvykle nefunguje zejména něco strategického v konkrétním přístupu daného jedince. Funkčnost MLM systémů naopak potvrzují mnozí jiní, úspěšní. Nové návyky se dají trénovat, ale musí jim předcházet vůle změnit své stávající.

Proto MLM není jako klasické zaměstnání. Kdyby bylo, nikdo by ho nedělal. Neměl by totiž důvod cokoliv měnit.  Právě to je u většiny důvodem, proč se rozhodli mu věnovat.
A kdy se rozhodnete pro MLM vy?

Hezký den a úspěšné zvládání práce na sobě VÁM přeje

Jiří Maliňák